Strona: Przedłużenie możliwości procedowania przewodów doktorskich / Biuro ds. Rozwoju Potencjału Naukowego i Ewaluacji - Politechnika Rzeszowska

Przedłużenie możliwości procedowania przewodów doktorskich

2022-05-20

W Dzienniku Ustaw (Dz. U. z 2022 r. poz. 1010) opublikowana została ustawa z dnia 7 kwietnia 2022 r. o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

W zakresie dotyczącym działalności Rady Doskonałości Naukowej przedmiotowa ustawa przewiduje m.in., że:

Przewody doktorskie, które zostały wszczęte najpóźniej do dnia 30 kwietnia 2019 r., a nie zostały zakończone do dnia 31 grudnia 2023 r., odpowiednio umarza się albo zamyka. Przepis ten dotyczy także wyłącznie przewodów doktorskich prowadzonych w I instancji. Oznacza to, że ustawodawca postanowił przedłużyć możliwość procedowania tych postępowań o kolejny rok.

Natomiast postępowania habilitacyjne i postępowania o nadanie tytułu profesora, które zostały wszczęte najpóźniej do dnia 30 kwietnia 2019 r., a nie zostały zakończone do dnia 31 grudnia 2022 r., umarza się. Nowością jest, iż umorzeniu podlegają wyłącznie postępowania prowadzone w I instancji.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie: Rady Doskonałości Naukowej

Powrót do listy aktualności